Jak to vlastně všechno začalo:

Samozřejmě jsem snila tak jako skoro každé malé děvče,
mít doma bernardýna a koně :-)

o nas1

V létě 2004 při cestě na dovolenou, jsme cestou koupili různé časopisy a inzerční noviny. Při listování v novinách jsme narazili na inzerát, jehož znění bylo "Prodám štěňata bernardýnů". Nijak zvlášť jsem tomu nevěnovala pozornost. Toho času jsme bydleli v bytě a rekonstrukce našeho domku byla v plném proudu. Myšlenka to byla sice lákavá, ale v této době nereálná.

Mě to ale nedalo a tak po příjezdu z dovolené, jsem na inzerát zavolala, s tím, "že už budou stejně štěňata prodaná." Opak byl pravdou a my se jeli na štěníky podívat. Věděla jsem, že pokud se pojedeme podívat, neodjedeme domů s prázdnou. Domů jsme si odváželi hned dvě štěňata - Betíka a Bohouška.

A tak začali žít bernardýni s námi v bytě.

Jak kluci rostli, tak začínalo být pomalu v bytě těsno a my se snažili rekonstrukci domku urychlit. Naši bernardýni byli z bytu ale náramně vycvičení, uměli si otevírat dveře, couvat a nejednou se jim podařilo sníst nám večeři či svačinu.

 
 

Po nějaké době byla oprava domku dokončena a my se společně přestěhovali konečně do „svého.“Kluci měli k dispozici velký pozemek a nádhernou psí boudu, ve které ale nikdy nespali ?.

A tak jsme si poklidně žili, než přišel osudný den, kdy Bohoušek utrpěl torzi žaludku. I přes veškerou odbornou pomoc se nepodařilo Bohouška zachránit :-(

Následující dny byli snad nejhorší dny pro nás i pro Betíka. Betík ztratil zájem o veškeré dění kolem domu, jen ležel a smutnil, proto jsme se rozhodli mu pořídit nového kamaráda. Domů jsme si přivezli ATHOSE Vel Bern-city (Montíka) od paní chovatelky Aleny Mátlové. Nezůstalo ale jen u jednoho přírůstku :-)

Dnes okolo domu běhá početná smečka bernardýnů a já si tak splnila svůj dětský sen…. Krom chovu bernardýnů se zabýváme také chovem Čínského chocholatého psa.


 
Tvorba stranek pro chovatele